Odkaz Odkaz

Odkaz Odkaz

Červenec 2009

Itchigo 100% 07

24. července 2009 v 8:00 | Yukiko-chan |  Ichigo 100%-Hudba,Díly,Videa


Itchigo 100% 06

23. července 2009 v 20:00 | Yukiko-chan |  Ichigo 100%-Hudba,Díly,Videa


Itchigo 100% 05

23. července 2009 v 19:00 | Yukiko-chan |  Ichigo 100%-Hudba,Díly,Videa


Chrono Crusade - recenze

23. července 2009 v 18:00 | Yukiko-chan |  Chrono Crusade - Recenze a postavy
Alternativní názvy:
chrno crusade (Japanese)
Chrno Crusade: Mary Magdalene
Крестовый поход Хроно (Russian)
クロノクルセイド (Japanese)

Takže jak o tom začít, hmm? No, anime je to pěkné, i když chvíli trvá, než se tam trochu něco rozjede. Barvy jsou umírněné, mírně pastelové, i když v bojových scénách už pak moc ne. Co se týče příběhu, myslím, že na to, že jsme u anime, tudíž kresleného seriálu japonského původu, je to moc vyvedené, i když smíchat démony s výjevy z bible, no, přece jen se tam ten japonskej kýč objeví. Anime ovšem není zdlouhavé, každá epizoda, každá jednotlivá, zápletka se pojí s hlavním dějem, což se zase moc nestává.

Příběh: Jsme na konci dvacátých let dvacátého století, USA. Tady máme organizaci "Řád sv. Magdaleny" a kdo by čekal, že se tento řád tak roztomile usmívajících jeptišek denně potýká s démony a různými netvory? No, moc lidí asi ne, ale řekněme to tak, že tyhle jeptišky vůbec nejsou tak nevinné, jak na první pohled vypadají. Je to však stále Bůh, komu slouží, i když nevím, jestli ten by se spokojil s tím, že ženy, které mu zasvětily život, jak se říká, teď běhají po celých spojených s těžkými zbraněmi a kříži a masí všechny ty obludy, co se všude okolo objevují.

Každopádně v tomhle řádě je i jistá Rosette, taková trošku ráznější sestra, se svým pomocníkem a přítelem, Chronem. Ti dva jsou nechvale proslulí tím, že kolem nich všechno padá a vybuchuje, jinými slovy, když mají zabít nějakého démona, neobejde se to bez ztrát. To se představené sestře Kate, která je má na starost, moc nelíbí. I když, ona s nimi má takový svůj osobní problém, lépe řečeno, s Chronem...

Chrono je totiž démon a to hodně silný. Svou sílu však nemůže používat, protože přišel o rohy, které jsou s touto sílou spjaty a jinak by svou sílu mohl použít jen v tom případě, že by někoho obíral o život a tím někým je pro něj právě teď Rosette. Čtyři roky zpátky totiž Rosette žila v jedné vesnici se svým bratrem, který dokázal léčit cizí rány, avšak sám to byl takový slabý jedinec. Jednou, když si on a Rosetta hráli venku, propadli se do hrobky Mary Magdalene, kde potkali Chrona, který v ní strávil několik desítek let, proč, to se dozvíte až ve finálních epizodách. Nicméně děti se s démonem spřátelili. Hráli si spolu, smáli se... Ale pak se jim do cesty připletl Aion, Chronův starý kámoš, dal Rosettinému bratrovi Chronovi rohy a proměnil v takového polo-netvora. Pod záminkou toho, aby ho mohli Chrono a Rosetta zachránit, uzavřou spolu kontrakt, který Chronovi umožní ubírat Rosette život a tím používat Chronovu pravou sílu. Nicméně Aion jim i s Rosettiným bratrem zdrhne a Rosetta pak kvůli tomu vstoupí do řádu s tím, že tak ho jednou znovu potká a konečně zachrání.

No, teď jsme o ty čtyři roky dál a něco dalšího se začíná, nebo Aion se nám znovu ukazuje, sbírá okolo všechny apoštoly(Apostle, i Rosettin bratr byl apoštol) a je zřejmé, že se chystá zase něco provést. Ovšem jakou roli v tomto příběhu hraje Rosetta, kterou Aion ne a ne nechat na pokoji? A podaří se Chronovi a Rosettě získat Rosettiného bratra zpátky? A co vlastně Aion doopravdy chce, svobodu, o které neustále mluví, nebo něco úplně jiného?

No, ale nepředbíhejme, jsem tu teď vypsala téměř celej děj, protože většina z tohoto anime se odehrává v minulosti, pořád se všichni vrací do vzpomínek a tak... Ale anime je to kvalitní. Nechápu, jak se jim podařilo démony promíchat s Bohem, to taky vzhledem k tomu, že tem japončíci nějak rychle upustili od svého tradičního náboženství a vrhli se na křesťanství. Ještěže měli dost rozumu a příběh nerozpoutali rovnou v Japonsku, co by si dali. No nic, jak už jsem psala, pěkné anime, originální příběh, všechno do sebe hezky zapadá. Pro moje štěstí se tam objeví i nějaká ta krev a pár mrtvolek, takže další známka toho, že nejsme u anime úplně pro malé děti, ovšem dospělým bych to taky zase neadresovala.

Pro Chistie za SB

23. července 2009 v 11:06 | Yukiko-chan |  Vše kolem SB
No snad se bude líbit

Diplomek od Chistie

23. července 2009 v 10:30 | Yukiko-chan |  Vše kolem SB
Děkuju je super

Spiral - recenze

22. července 2009 v 17:31 | Yukiko-chan |  Spiral-Recenze
Alternativní názvy:
Spiral ~ Lines of Reasoning
Spiral ~ Suiri no Kizuna (Japanese)
スパイラル~推理の絆 (Japanese)

Strarší bratr Ayumiho Narumiho, detektiv a výborný hráč na piáno, Kiyotaka, náhle zmizí a jediné vodítko, které k němu Narumi má jsou tzv. Blade Children(Děti osudu ve verzi na A+). Dva roky potom žije Narumi se svou švagrovou, která je stejně tak jako jeho bratr detektiv.

V Narumiho škole se začínají dít divné věci a Narumi je dokonce podezdříván z vraždy jedné studentky. Naštěstí hlavním vyšetřovatelem tohoto případu je jeho švagrová, která ho samozřejmě nechá jít. Narumi se však nadále zabývá tímto případem, ještě spolu s dívkou, která píše do školních novin, a ať chce nebo nechce, přivádí ho to k Dětím Osudu.

Později se Narumi dozvídá, Děti Osudu se rodí prokletí, nemají právo na život a s osudem, který se nedá změnit, kráčí vstříc smrti. Také zjistí, že znaly až moc dobře jeho bratra Kiyotaku, který jim předpověděl¨, že Narumi je jediným, který, díky tomu, že bude věřit sám v sebe, dokáže změnit jejich osud. A tak ho děti osudu neustále zkouší, většinou tak, že se ho ze všech sil snaží zabít...

Příběh celkem originální i napínavý, ovšem Narumi je na svůj věk až moc přechytralý. Zvláštním prvkem tohoto anime je, že Narumi z bezprostředně pesimistické nálady přechází do ryze optimistické a naopak. To je někdy až dost udivující. Zato jeho kámoška školní novinářka Hiyono je tak optimistická(a naivní), že se taky podivíte. Nicméně tohle anime jistěstojí za shlédnutí, co se týče pěkného(leč nedokončeného) příběhu, tak i kresby(ne přehnaně pastelová, ne přehnaně tmavá).

Itchigo 100% 04

22. července 2009 v 17:02 | Yukiko-chan |  Ichigo 100%-Hudba,Díly,Videa
Oznámek

22. července 2009 v 15:13 | Yukiko-chan |  Naše keci
Pro vás všechny hlasym že...od zítřka jsem pryč.Pojedu na chatu k mojí babičce(to bude vopruz tam bejt s ní).No nic..asi nastavim pár článků aby tu vůbec něco bylo a ještě denska semka dám ještě nějaký anime.Všechny vaše žádosti o hlasy,o spřátelení vyřídím až se vrátim,ale...nemám vůbec páru kdy :-D.Tak jo SBínka nemažte mě pls..


S pozdravem Yukiko - chan

Sasuke - Falling apart

22. července 2009 v 12:51 | Yukiko-chan |  Naruto-Díly,Hudba,Videa

Cukr

22. července 2009 v 12:47 | Yukiko-chan |  Naruto-Obrázky

Soul Eater op.

22. července 2009 v 12:42 | Yukiko-chan |  Soul Eater - Hudba,díly,videa

Soul eater op. Resonace (Miku Hatsune version)

22. července 2009 v 12:30 | Yukiko-chan |  Soul Eater - Hudba,díly,videa
Upravenej

Normální

Death note opening 1 and 2 full

22. července 2009 v 12:14 | Yukiko-chan |  Death Note-Video,Hudba

Upřímě řečeno já mám nejradši ten druhej,ale když jsem na animaxu viděla Death note poprvý a tam byl tenhle opening tak jsem málem chcípla jak jsem se lekla XD.Mno a teď si ho jdu najít jako mp3 a hodlám jsi rozebrat sluchátka u mobilu..

Death note další pravidla používání

22. července 2009 v 12:11 | Yukiko-chan |  Death Note - Ostatní
Jedno pravidlo jsem zvýraznila,neboť jsem se nad ním vcelku slušně zarazila


II.
- Zápisník se stává vlastnictvím lidského světa ve chvíli, kdy se dotkne lidské země.
- Vlastník zápisníku spatří podobu a hlas původního majitele, shinigami.
- Člověk, který používá Death note, nepřijde do Nebe ani do Pekla.

III.
- Zapisovatel může určit přesný čas úmrtí do 40 sekund po napsání jména. Oběť pak zemře v zadaném čase.
- Člověk, který se dotkne zápisníku, spatří podobu a hlas původního majitele, shinigami, i když není majitelem zápisníku.

IV.
- Člověk, který vlastní Death note, je následován původním majitelem, shinigami, až do své smrti.
- Když člověk použije zápisník, shinigami se před ním objeví do 39 dnů od prvního zápisu.
- Shinigami, původní majitelé zápisníku, nedělají nic, co by mohlo zabránit úmrtím v důsledku zapsání do Death notu.
- Shinigami není povinen vysvětlit svému majiteli veškerá pravidla, která se k používání zápisníku vztahují.

V.
- Shinigami se psaním do zápisníku prodlužuje život, zatímco člověku nikoliv.
- Člověk si může zápisem zkrátit i svůj vlastní život.
- Člověk, která se stane majitele zápisníku, si může vyměnit polovinu zbývajícího života za oko shinigami. Tímto okem uvidí jméno a délku života každého člověka, na něhož pohlédne.
- Shinigami nemůže být zabit ani probodením srdce nožem, ani prostřelením hlavy pistolí. Nicméně existují způsoby, jak zabít shinigami, které ovšem většinou neznají ani oni sami.

VI.
- Podmínky smrti nebudou uskutečněny, dokud nebude fyzicky možné je provést či alespoň odůvodněný předpoklad, že je bude možné provést.
- Přesný rámec smrtících podmínek není znám ani samotným shinigami, na to musíš přijít sám.

VII.
- Jedna stránka vytržená ze zápisníku nebo jen malý útržek mají stejné schopnosti jako celý zápisník.
- Do zápisníku lze psát čímkoliv (kosmetikou, krví), pokud je to napsáno čitelně.
- Ani původní majitelé, shinigami, toho o zápisníku příliš nevědí.

VIII.
- Příčinu smrti nebo detaily můžeš napsat dříve než jméno oběti, ale jméno pak dopiš přesně před napsanou příčinu. Na doplnění jména máš 19 dní (podle lidského kalendáře).
- I když s sebou momentálně nemáš Death note, výsledek bude stejný, když si představíš tvář člověka a napíšeš jeho jména na útržek.

IX.
- Death note nepůsobí na lidi mladší 780 dní.
- Death note nezabije člověka, jehož jméno je 4x špatně napsáno.

X.
- Sebevražda je právoplatná příčina smrti. Každý člověk v sobě nese myšlenky na sebevraždu a rozhodně to není nic, na co "se nesmí ani pomyslet".
- Pokud je jako příčina smrti určena sebevražda či nehoda, která by vedla k více úmrtím, než je zamýšleno, člověk zemře na zástavu srdce. Tak se zabrání smrti nevinných lidí.

XI.
- Když zapíšeš jméno oběti, čas a podmínky smrti, můžeš čas a podmínky upravit kolikrát chceš, pokud to stihneš do 6 minut a 40 sekund od zapsání jména. To samozřejmě lze provést jen do doby, než oběť zemře.
- Kdykoliv chceš změnit cokoliv napsaného v zápisníku během 6 minut a 40 sekund po zápisu, musíš skutečnost, kterou chceš změnit, škrtnout dvěmi vodorovnými čarami.
- Jak vidíš, podmínky smrti se mohou měnit, ale jakmile jednou napíšeš jméno oběti, její smrt už nelze odvolat.

XII.
- Pokud zápisník ztratíš nebo je ti odcizen, ztrácíš status vlastníka, pokud jej nezískáš zpět do 490 dní.
- Pokud sis vyměnil oko se shinigami, ztrácíš sílu oka, stejně jako všechny vzpomínky na Death note ve stejném okamžiku, kdy ztrácíš status vlastníka.

XIII.
- Pokud Death note půjčíš jinému člověku, nepřestáváš být vlastníkem.
- Ten, komu jsi Death note půjčil, není pronásledován shinigami.
- Shinigami vždy zůstává s právoplatným vlastníkem zápisníku.
- Ten, komu jsi Death note půjčil, si nemůže vyměnit oko se shinigami.

XIV.
- Když vlastník zápisníku zemře v době, kdy Death note někomu půjčil, vlastnictví se automaticky přenáší na člověka, který tou dobou Death note má u sebe.
- Pokud je Death note ukraden a vlastník zlodějem zabit, vlastnictví se automaticky přenáší na zloděje.

XV.
- Pokud je jméno napsáno do více než dvou zápisníků, bude fungovat je zápisníku, do kterého bylo jméno napsáno dřív, nehledě na určenou dobu smrti.
- Pokud je jméno napsáno do více než dvou zápisníků s časovým rozdílem méně než 0,06 sekund, je to považováno za simulaci, ani jeden ze zápisníků nebude fungovat a oběť nezemře.

XVI.
- Shinigami musí mít nejméně jeden vlastní Death note, který nesmí půjčit člověku ani mu nesmí dovolit, aby do něj psal.
- Půjčování a vyměňování zápisníků mezi samotnými shinigami je dovoleno.

XVII.
- Pokud se shinigami rozhodne zabít pomocí Death note člověka z osobních důvodů (například záchrana života jiného člověka), život onomu člověku se sice prodlouží, ale shinigami umírá.
- Shinigami zmizí, ale jeho Death note zůstává. Vlastnictví takového zápisníku se obvykle přenese na shinigami, který se jej dotkne nebo se zápisník vrací zpět k Velkému bohu smrti.

XVIII.
- Pokud jiný člověk vlastní Death note a ty se toho zápisníku dotkneš, uvidíš podobu a hlas jeho shinigami.
- Člověk disponující mocí oka, může prozradit jméno a délku života, který uvidí, jiným lidem.
- Držením Death notu člověk přestává být pro lidi s okem obětí. Člověk s okem totiž nevidí délku života ostatní vlastníku zápisníku, včetně svého. Nicméně pro člověka není důležité vidět délku svého života nebo délku života ostatních vlastníků Death notu.
- Shinigami nesmí lidem říkat jména s délku života osob, které vidí. Tím se předchází zmatku, který to může v lidském světě způsobit.

XVN
- Shinigami, jehož Death note je vlastnictvím lidského světa, se musí ujistit, že jej lidé budou používat. - Je velice neobvyklé, že shinigami, který prováží člověka v lidském světě, zemře, ale pokud se to stane, Death note, který dal lidskému světu, neztrácí své schopnosti.

XX.
- Aby člověk s okem shinigami viděl jméno a délku života jiného člověka, musí vidět více než polovinu jeho obličeje. Když se dívá shora, musí vidět přinejmenším celou hlavu až k nosu. Pokud vidí například jenom oči, pak se jméno a délka života neukáže. Pokud vidí celou tvář a skryté jsou jen některé části obličeje, jako oči, nos nebo ústa, pak osoba s okem jméno i život vidí. Stále není přesně známo, kolik tváře je třeba přesně vidět, aby se objevilo jméno a život a je to třeba stále ověřovat.
- Pokud jsou splněny výše napsané podmínky, člověk s okem dokáže spatřit délku života a jméno osoby i z obrázků a fotografií libovolně starých. Samozřejmě je to ovlivněno ostrostí fotografie a její velikostí. Jméno a délku života lze poznat také z portrétů, jakkoliv jsou realistické.

XXI.
- Člověk s mocí oka shinigami získá 3.6krát ostřejší zrak, než lidé mohou mít, bez ohledu na jejich původní zrak.

XXII.
- Osoba, která ztratí status vlastníka Death notu, rovněž ztratí vzpomínky na používání zápisníku. To neznamená, že ztratí veškeré vzpomínky ode dny, kdy zápisník získal do dne, kdy jej ztratil, pouze zapomene vše, co se týkalo Death notu.

XXIII.
- Pokud člověk vlastnící více zápisníků přestane být vlastníkem jednoho z nich, přestane vnímat podobu a hlas shinigami, kterému tento zápisník původně patřil. Tento shinigami odchází, ale vzpomínky na něj a na jeho Death notu zůstávají, dokud člověk vlastní druhý Death note.

XXIV.
- Shinigami nesmí zůstat v lidském světě bez určitého důvodu. Podmínky pro setrvání shinigami v lidském světě jsou následující:
1. Člověk získá jeho Death note.
2. Hledání člověka, kterému chce shinigami předat svůj zápisník, může proběhnout ve světě shinigami, pokud probíhá v lidském světě, zápisník musí být předán do 82 hodin.
3. Pokud shinigami hledá člověka, jehož chce zabít, rovněž může v lidském světě zůstat 82 hodin.

XXV.
- Shinigami nesmí dát zápisník přímo do rukou dítěte mladšího 6 let (podle lidského kalendáře).
- Death note nesmí být držen dítětem mladším 6 let, ale pokud Death note padl do lidského světa a je součástí lidského světa, může být použit na lidi v jakémkoliv věku.

XXVI.
- Pokud napíšeš "smrt při nehodě" jako příčinu smrti, oběť zemře přirozenou nehodou po 6 minutách a 40 sekundách od okamžiku zapsání.
- Přestože je zapsáno jméno a podmínky smrti, pokud by podmínky měly zapříčinit smrt lidí, jejichž jména zapsána nebyla, oběť zemře na zástavu srdce.

XXVII.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na nemoc, název určité nemoci a čas smrti, musíš se ujistit, že nemoc se stihne za tuto dobu rozvinout. Pokud je určený čas příliš krátký, oběť zemře na zástavu srdce do 6 minut a 40 sekund od chvíle zapsání.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na neurčitou nemoc a zadáš čas smrti, osoba zemře na adekvátní nemoc. Death note ale funguje pouze 23 dní (lidského kalendáře). Tomu se říká tzv. "23 denní pravidlo".

XXVIII.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na určitou nemoc, ale neurčíš čas a inkubační doba nemoci je déle než 24 dní, 23 denní pravidlo nebude fungovat a oběť zemře v době, která odpovídá inkubační době nemoci.
- Příčinu a detaily smrti můžeš přepsat do 6 minut a 40 sekund. Nemůžeš změnit čas smrti, jakkoliv brzo to bude.

XXIX.
- Nemůžeš zabít člověka staršího 124 let.
- Nemůžeš zabít člověka, kterému zbývá méně než 12 minut života.

XXX.
- Pokud sis vyměnil oko se shinigami, uvidíš základní délku lidského života.
- Jména, které vidíš okem, jsou jména, jenž potřebuješ k zabití toho člověka. To jméno uvidíš, i když člověk je v registraci zapsán pod jiným jménem.

XXXI.
- Stránky v Death notu nikdy nedojdou.

XXXII.
- Pokud někdo vlastní více Death notů, jméno oběti zapíše do jednoho a příčinu smrti do druhého, bude to fungovat. Rovněž není důležité, jestli napíšeš příčinu do jednoho a jméno a doslov do druhého, také to bude fungovat.
- Je povoleno, aby vlastníci různých zápisníků spolupracovali. V tom případě je ale nezbytné, aby se svých zápisníků navzájem dotkli.

XXXIII.
- Pokud člověk ztratí status vlastníka, už neuvidí podobu a neuslyší hlas svého shinigami. Nicméně, pokud vlastník dovolí někomu jinému, aby se jeho Death notu dotkl, ten člověk pak shinigami uvidí i uslyší.
- V takovém případě člověk, který se dotkl zápisníku a uvědomil si podobu a hlas shinigami, jej bude dále vidět a slyšet, dokud osoba, která tento Death note vlastnila, neztratí status vlastníka.

XXXIV.
- Vlastník Death notu nemůže být zabit jiným shinigami, který žije ve světě shinigami.
- Rovněž shinigami, který žije v lidském světě, nemůže zabít člověka, který je vlastníkem Death notu.
- Pouze shinigami, který předal svůj Death note člověku, může toho člověka zabít.

XXXV.
- Pokud vlastník Death notu 4x neúmyslně špatně napíše jméno zamýšlené oběti, tento člověk už nemůže být zápisníkem zabit. Pokud vlastník naschvál 4x špatně napíše něco jméno, vlastník zemře.
- Člověk, jehož jméno bylo schválně 4x napsáno do zápisníku, může být v budoucnu zápisníkem zabit.

XXXVI.
- Mezi shinigami existují muži i ženy, ale nemají povoleno (ani to není možné) mít sexuální vztah s člověkem. Rovněž shinigami mezi sebou nemohou mít sex.

XXXVII.
- Když znovu získáš status vlastníka, všechny vzpomínky spojené se zápisníkem, se ti vrátí. V případě, že jsi měl vzpomínky na více zápisníků, vrátí se i tyto.
- I když neobnovíš vlastnictví, vzpomínky se vrátí tím, že se zápisníku dotkneš.

XXXVIII.
- Vzpomínky ztratíš, když přestaneš být vlastníkem. Paměť se ti vrátí bud znovuzískáním vlastnictví nebo dotknutím Death notu. Toto můžeš provést 6x s každým zápisníkem.
- Pokud je tento limit vyčerpán, vzpomínky na Death note se už nevrátí. Můžeš dál používat Death note, ale bez předchozích vzpomínek.

XXXIX.
- Lidé disponující mocí oka shinigami vidí základní život jiných lidí, na kterém se neprojevuje případné použití Death notu. Pokud je oběť zabita použitím zápisníku, zbývající život je poskytnut shinigami.

XL.
- Pokud se člověk disponující silou oka shinigami dívá na obrázek či fotografii člověka, který již zemřel, nevidí jméno ani délku života.

XLI.
- Pokud shinigami, který je v lidském světě, svůj zápisník někde nechá a ten se sebrán člověkem, tento člověk se stává jeho vlastníkem.
- V tomto případě ale takový zápisník vidí a může se ho dotýkat jen člověk, který je schopen vidět shinigami.
- Je to sice velmi nepravděpodobné, ale pokud v takovém případě sebere Death note jiný shinigami, také se stává jeho vlastníkem.

XLII.
-- z volume 7:
- Jména, které vidíš okem, jsou jména, jenž potřebuješ k zabití toho člověka. To jméno uvidíš, i když člověk je v registraci zapsán pod jiným jménem.
-- z volume 8:
- Použití Death notu v lidském světě občas působí i na životy jiných lidí nebo zkracuje jejich původní délku života, ačkoliv jejich jména nejsou v zápisníku přímo napsána. V takových případech shinigami vidí pouze původní délku života, nikoliv zkrácenou.

XLIII.
-- z volume 7:
- Je zbytečné pokoušet se vymazat jména napsaná v Death notu pryží či bílým korekčním lakem.
-- z volume 8:
- Pokud je Death note držen v lidském světě proti vůli jeho původního vlastníka, shinigami, má shinigami povoleno zůstat v lidském světě, dokud jej nezíská zpět.
- V případě, že je v lidském světě další Death note, shinigami nesmí prozradit polohu druhého vlastníka.

XLIV.
- Pokud je shinigami jeho Death note odcizen či podvodně sebrán jiným shinigami, původní majitel jej může získat zpět pouze od shinigami, který tento zápisník drží. Pokud jej ale získá člověk, shinigami jej může dostat zpět jediným způsobem - jako první se dotkne Death notu a stane se shinigami, který toho člověka provází. Pak musí počkat, dokud ten člověk nezemře a zápisník si vzít, než se ho dotkne nebo jej získá jiný člověk.

XLV.
- Pokud shinigami alespoň jednou viděl člověka a zná jeho jméno a délku života, je schopen ze světa shinigami tohoto člověka znovu kdykoliv najít.

XLVI.
- Ve světě shinigami existují zákony. Pokud shinigami takový zákon poruší, existuje 9 stupňů, podle kterých se vážnost přestupku porušuje, počínaje 8. až k 1. a Zvláštnímu stupni, které jsou nejtěžší. Při zločinech třetího stupně a níž je shinigami po vykonání trestu zabit.
- Například zabití člověka bez použití Death notu se posuzuje za zločin Zvláštního stupně.

XLVII.
- Ztráta paměti po zániku statusu vlastníka se týká jen lidí, kteří použitím Death notu někoho zabili. Lidé, kteří zápisník pouze vlastnili a nikoho nezabili, vzpomínky na Death note neztratí. V tomto případě ale tito lidé už neuslyší hlas a neuvidí podobu shinigami a také přicházejí o oko, pokud si jej se shinigami vyměnili.

XLVIII.
- Shinigami neumírá z nedostatku spánku. Mimoto shinigami vůbec nepotřebují spát. Význam spánku shinigami je odlišný od lidského spánku, v podstatě znamená lenost.
- Zvláště shinigami žijící v lidském světě, nemohou zlenivět, protože je nutné, aby sledovali lidské životy, což ovšem neznamená, že mají zakázáno spát.

XLIX.
- Pouze 6 Death notů najednou může existovat v lidském světě. To se samozřejmě nevztahuje na zápisníky vlastněné shinigami, těch může být v lidském světě nepočítaně. To znamená, že v lidském světě může být najednou pouze 6 shinigami, kteří dali svůj zápisník člověku.

XXVI.
- Pokud napíšeš "smrt při nehodě" jako příčinu smrti, oběť zemře přirozenou nehodou po 6 minutách a 40 sekundách od okamžiku zapsání.
- Přestože je zapsáno jméno a podmínky smrti, pokud by podmínky měly zapříčinit smrt lidí, jejichž jména zapsána nebyla, oběť zemře na zástavu srdce.

XXVII.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na nemoc, název určité nemoci a čas smrti, musíš se ujistit, že nemoc se stihne za tuto dobu rozvinout. Pokud je určený čas příliš krátký, oběť zemře na zástavu srdce do 6 minut a 40 sekund od chvíle zapsání.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na neurčitou nemoc a zadáš čas smrti, osoba zemře na adekvátní nemoc. Death note ale funguje pouze 23 dní (lidského kalendáře). Tomu se říká tzv. "23 denní pravidlo".

XXVIII.
- Pokud napíšeš, že oběť zemře na určitou nemoc, ale neurčíš čas a inkubační doba nemoci je déle než 24 dní, 23 denní pravidlo nebude fungovat a oběť zemře v době, která odpovídá inkubační době nemoci.
- Příčinu a detaily smrti můžeš přepsat do 6 minut a 40 sekund. Nemůžeš změnit čas smrti, jakkoliv brzo to bude.

XXIX.
- Nemůžeš zabít člověka staršího 124 let.
- Nemůžeš zabít člověka, kterému zbývá méně než 12 minut života.
XXX.
- Pokud sis vyměnil oko se shinigami, uvidíš základní délku lidského života.
- Jména, které vidíš okem, jsou jména, jenž potřebuješ k zabití toho člověka. To jméno uvidíš, i když člověk je v registraci zapsán pod jiným jménem.

XXXI.
- Stránky v Death notu nikdy nedojdou.

XXXII.
- Pokud někdo vlastní více Death notů, jméno oběti zapíše do jednoho a příčinu smrti do druhého, bude to fungovat. Rovněž není důležité, jestli napíšeš příčinu do jednoho a jméno a doslov do druhého, také to bude fungovat.
- Je povoleno, aby vlastníci různých zápisníků spolupracovali. V tom případě je ale nezbytné, aby se svých zápisníků navzájem dotkli.
XXXIII.

- Pokud člověk ztratí status vlastníka, už neuvidí podobu a neuslyší hlas svého shinigami. Nicméně, pokud vlastník dovolí někomu jinému, aby se jeho Death notu dotkl, ten člověk pak shinigami uvidí i uslyší.
- V takovém případě člověk, který se dotkl zápisníku a uvědomil si podobu a hlas shinigami, jej bude dále vidět a slyšet, dokud osoba, která tento Death note vlastnila, neztratí status vlastníka.

XXXIV.
- Vlastník Death notu nemůže být zabit jiným shinigami, který žije ve světě shinigami.
- Rovněž shinigami, který žije v lidském světě, nemůže zabít člověka, který je vlastníkem Death notu.
- Pouze shinigami, který předal svůj Death note člověku, může toho člověka zabít.
XXXV.

- Pokud vlastník Death notu 4x neúmyslně špatně napíše jméno zamýšlené oběti, tento člověk už nemůže být zápisníkem zabit. Pokud vlastník naschvál 4x špatně napíše něco jméno, vlastník zemře.
- Člověk, jehož jméno bylo schválně 4x napsáno do zápisníku, může být v budoucnu zápisníkem zabit.
XXXVI.

- Mezi shinigami existují muži i ženy, ale nemají povoleno (ani to není možné) mít sexuální vztah s člověkem. Rovněž shinigami mezi sebou nemohou mít sex.

XXXVII.
- Když znovu získáš status vlastníka, všechny vzpomínky spojené se zápisníkem, se ti vrátí. V případě, že jsi měl vzpomínky na více zápisníků, vrátí se i tyto.
- I když neobnovíš vlastnictví, vzpomínky se vrátí tím, že se zápisníku dotkneš.

XXXVIII.
- Vzpomínky ztratíš, když přestaneš být vlastníkem. Paměť se ti vrátí bud znovuzískáním vlastnictví nebo dotknutím Death notu. Toto můžeš provést 6x s každým zápisníkem.
- Pokud je tento limit vyčerpán, vzpomínky na Death note se už nevrátí. Můžeš dál používat Death note, ale bez předchozích vzpomínek.

XXXIX.
- Lidé disponující mocí oka shinigami vidí základní život jiných lidí, na kterém se neprojevuje případné použití Death notu. Pokud je oběť zabita použitím zápisníku, zbývající život je poskytnut shinigami.

XL.
- Pokud se člověk disponující silou oka shinigami dívá na obrázek či fotografii člověka, který již zemřel, nevidí jméno ani délku života.

XLI.
- Pokud shinigami, který je v lidském světě, svůj zápisník někde nechá a ten se sebrán člověkem, tento člověk se stává jeho vlastníkem.
- V tomto případě ale takový zápisník vidí a může se ho dotýkat jen člověk, který je schopen vidět shinigami.
- Je to sice velmi nepravděpodobné, ale pokud v takovém případě sebere Death note jiný shinigami, také se stává jeho vlastníkem.

XLII.
-- z volume 7:
- Jména, které vidíš okem, jsou jména, jenž potřebuješ k zabití toho člověka. To jméno uvidíš, i když člověk je v registraci zapsán pod jiným jménem.
-- z volume 8:
- Použití Death notu v lidském světě občas působí i na životy jiných lidí nebo zkracuje jejich původní délku života, ačkoliv jejich jména nejsou v zápisníku přímo napsána. V takových případech shinigami vidí pouze původní délku života, nikoliv zkrácenou.

XLIII.
-- z volume 7:
- Je zbytečné pokoušet se vymazat jména napsaná v Death notu pryží či bílým korekčním lakem.
-- z volume 8:
- Pokud je Death note držen v lidském světě proti vůli jeho původního vlastníka, shinigami, má shinigami povoleno zůstat v lidském světě, dokud jej nezíská zpět.
- V případě, že je v lidském světě další Death note, shinigami nesmí prozradit polohu druhého vlastníka.

XLIV.
- Pokud je shinigami jeho Death note odcizen či podvodně sebrán jiným shinigami, původní majitel jej může získat zpět pouze od shinigami, který tento zápisník drží. Pokud jej ale získá člověk, shinigami jej může dostat zpět jediným způsobem - jako první se dotkne Death notu a stane se shinigami, který toho člověka provází. Pak musí počkat, dokud ten člověk nezemře a zápisník si vzít, než se ho dotkne nebo jej získá jiný člověk.

XLV.
- Pokud shinigami alespoň jednou viděl člověka a zná jeho jméno a délku života, je schopen ze světa shinigami tohoto člověka znovu kdykoliv najít.

XLVI.
- Ve světě shinigami existují zákony. Pokud shinigami takový zákon poruší, existuje 9 stupňů, podle kterých se vážnost přestupku porušuje, počínaje 8. až k 1. a Zvláštnímu stupni, které jsou nejtěžší. Při zločinech třetího stupně a níž je shinigami po vykonání trestu zabit.
- Například zabití člověka bez použití Death notu se posuzuje za zločin Zvláštního stupně.

XLVII.
- Ztráta paměti po zániku statusu vlastníka se týká jen lidí, kteří použitím Death notu někoho zabili. Lidé, kteří zápisník pouze vlastnili a nikoho nezabili, vzpomínky na Death note neztratí. V tomto případě ale tito lidé už neuslyší hlas a neuvidí podobu shinigami a také přicházejí o oko, pokud si jej se shinigami vyměnili

XLVIII.
- Shinigami neumírá z nedostatku spánku. Mimoto shinigami vůbec nepotřebují spát. Význam spánku shinigami je odlišný od lidského spánku, v podstatě znamená lenost.
- Zvláště shinigami žijící v lidském světě, nemohou zlenivět, protože je nutné, aby sledovali lidské životy, což ovšem neznamená, že mají zakázáno spát.

XLIX.
- Pouze 6 Death notů najednou může existovat v lidském světě. To se samozřejmě nevztahuje na zápisníky vlastněné shinigami, těch může být v lidském světě nepočítaně. To znamená, že v lidském světě může být najednou pouze 6 shinigami, kteří dali svůj zápisník člověku.

Death Note základní pravidla používání

22. července 2009 v 12:02 | Yukiko-chan |  Death Note - Ostatní
- Člověk, jehož jméno je zapsáno do tohoto zápisníku, zemře.

- Zápisník nebude fungovat, pokud si zapisovatel při psaní jména nepromítne v hlavě tvář oběti. Tak budou uchráněni lidé se stejným jménem.

- Pokud je příčina smrti dopsána během 40 sekund po napsání jména, stane se tak.
- Pokud příčina smrti není specifikována, oběť jednoduše zemře na zástavu srdce.

- Po napsání jména mohou být dopsány bližší detaily do 6 minut a 40 sekund.
TOTO SOU TY ZÁKLADNÍ PAK JICH JE UŽ TAKOVÁ STOVKA :)

Diplomek za SB od Tachiko Manabu de Vampire Princess

22. července 2009 v 11:24 | Yukiko-chan |  Vše kolem SB
Mocinky děkuju je úžasnej

První den

21. července 2009 v 15:33 | Yukiko-chan |  Rosario to Vampire - Obrázky