Odkaz Odkaz

Odkaz Odkaz

Recenze

24. října 2009 v 14:11 | Yukiko-chan |  Macross frontier - Recenze
Original Run24. prosince 2007 - 26. října 2008
Formát25 TV
RežieYoshiki Kikuchi, Shoji Kawamori
Japonský názevマクロスF
StudioSatelight, Studio Nue
Alto Saotome. Každý chlapec by chtěl být v jeho variabilní stíhačce, která by zahanbila i Starscreama z Transformers, a každý muž by zas chtěl být v jeho slečně. Vlastně slečnách, neboť po "Princezničce", pase popová megastar Sheryl a talentovaná Ranka s vlasy chovajícími se jako uši strýčka Fida. Jenže Alta spíše než pozice v milostném trojúhelníku zajímá létání a papírové vlaštovky. Budoucnost na palubě kolonizační flotily je zkrátka divná.
Fanoušci značky, slavící tímto novým počinem pětadvacáté výročí, si můžou být jisti, že Studio Nue drží klíčové prvky na místě. Nostalgickou slzu vyvolá i konstantní odkazování na předešlé řady. Hon na nováčky pak zahajuje bombastický první díl, představující destilovanou esenci kladů nového Macrossu.
Extatické výkřiky však brzy střídá střízlivé, kritické "ouha". Základy vztahů mezi postavami se vyvíjí šnečím tempem. Děj jednotlivých epizod sklouzává k rutině sledující běžný život a končící většinou dogfighty s hmyzí rasou Vajra, o které se toho ví trestuhodně málo. Jak posune děj pětiminutová honička roztomilé příšerky zamotané do Sheryliných kalhotek?
Fantastické vizuály vynikající hlavně při panoramatických záběrech a rychle střižených vesmírných bitvách poháněných repetitivními j-pop slaďáky, potažmo kvalitním orchestrálním soundtrackem, postupně blednou. Počítačem generované objekty ztrácejí detailnost a klíčová animace je velmi nekonzistentní.
Posádky korábů všemožných tvarů a velikostí naštěstí tvoří i sympaťáci jako je velitel Ozma Lee, Michael Blanc, nebo kormidelník Bobby. A jsou to hlavně jejich hlášky mířící do vlastních řad, jež přinášejí odlehčující, humorný nadhled. Oproti burácejícímu Kaminovi z TTGL je ale Ozmovo "Otoko nan da yo!" jen šeptající ozvěnou.
Škoda. Romantice prostě chybí jiskra, zlosynům by slušel větší prostor a Altovi nějaký vývoj. Kdyby nemuseli scénáristé dohánět nevyrovnané tempo vyprávění v posledním tažení, mohlo to být lepší.
Hodnocení: 6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Len!k Len!k | Web | 24. října 2009 v 16:30 | Reagovat

ahojky...nechceš spřátelit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama