Odkaz Odkaz

Odkaz Odkaz

Leden 2012

Recenze - Paradise Kiss

28. ledna 2012 v 1:54 | Yukiko-chan |  Paradise kiss - Recenze
No můžu jenom říct díky bohu za Anime+, nebo teď spíše za Animax. Protože nebýt tohohle programu, nejspíš bych se nikdy nedokopala podívat na tohle dvanáctidílné anime a ani bych nevěděla o co přicházím. Po shlédnutí prvních dvou dílů v televizi mě chytl rapl a zbytek jsem dokoukala ve dvou dnech.
Musím říct že mě Paradise Kiss dostalo, jinak bych neseděla několik hodin vkuse u počítače, s očima přilepenýma na monitor. U anime mám ráda když není jednoduché předvídat děj a u tohohle to platí dvojnásob. Když už si myslíte že se stane to a to překvapí vás skoro pravý opak. Platí to hlavně o vztahu George a Yukari.
První co mě zaujalo byl opening Lonely in Gorgeous od Tommy February, i když poslouchat jen na vlastní nebezpečí, je to jedna z těch melodií kterou když si pouštíte moc dlouho hrozí absolutní zblbnutí (věřte někomu kdo jí poslouchal hodinu v kuse).

George - Šéf a hlavní návrhář značky. Také bisexuál, jak s oblibou zdůrazňuje. A také osudový muž z dost problémové rodiny, jeho matka byla krásná modelka, která dělala milenku nějakému bossovi. Buď ho máte rádi a nebo ho nesnášíte, protože nikdy není tak docela jasné, jestli bude ten hodný anebo špatný. Někdy je vzor arogance, jindy sladce starostlivý. Ale k dobru mu budiž přičteno, že dokázal v Yukari najít špetku sebevědomí, kterou, spolu se zbytkem svých přátel, vytáhl na světlo
undefined

Yukari - Studuje na prestižní střední škole, i když jí zvládá jen hodně špatně, taky je šíleně zamilovaná do svého spolužáka, nebo si to alespoň myslela do chvíle, než se seznámila s Georgem. Yukari byla zprvu hodně pod vlivem své matky, která chtěla aby se dostala na medicínu. Jenže ona na to prostě neměla, tak se ničila ve škole, jen aby byli rodiče spokojení. Její hlavní problém je to, že neví co od života vlastně chce.
undefined
Miwako- Vypadá tak na pět, dokonce se i tak chová, ale ve skutečnosti je už dávno plnoletá. Je velice přátelská a bezprostřední a je šťastná, když se kolem ní mají všichni rádi a nikdo nemá problémy. I když je dobrá švadlenka, tak má problémi s navrhováním vlastních věcí, takže jednoduše spolu s Arashim, se kterým chodí, realizuje Georgeovi návrhy. Její sestra je slavná módní návrhářka
Arashi - Na první pohled uvřískaný hrubián. Na ten druhý to samé, ale na třetí je to velmi schopný krejčí s dost praštěné punkové rodiny. S Miwako chodí už hodně dlouho a strašně na ní žárlí. To on přivedl Yukari mezi lidi z Paradise Kiss. Hraje na kytaru v kapele a miluje piercingy a tetování.
undefined
Isabella- Krásná a elegantní dáma, nejlepší přítelkyně George. Zná se s ním od dětství, kdy jí velice pomohl. S vděčnosti mu teď pomáhá s výběrem a navrhováním vzorů na látky. Pokud někdo ve skupině uvažuje, je to právě ona. V jednom z velých překvapení seriálu figuruje právě tahle slečna s květinou kolem oka :)
undefinedNašla jsem u =)

Cosplay

28. ledna 2012 v 1:44 | Yukiko-chan |  Rosario to Vampire - Obrázky
Ty první dvě jsou hooooodně povedený =)

Nějaký ty videa pro představu

28. ledna 2012 v 1:36 | Yukiko-chan |  Requiem for the Phantom - Hudba,videa
Tohle anime vypadá strašně zajímavě,ale zatim nachazim jen titulky zvlášť a video zvlášť takže nuďoooo =D
Tak aspon nějaký to videjko ;)

Film Perfect Blue

28. ledna 2012 v 1:30 | Yukiko-chan |  Perfect blue - Hudba,díly,videa
Jelikož to jinak nejde musím vám to naservírovat takhle a pokud by bylo něco špatně dejte mi vědět já to opravím =) sama se na tehle film chci na to podívat,ale zatím to nejde =((

A pokud by se přece jen nikdo na to nepodíval (vůbec bych se nedivila páč tenhle blog upadl v zapomění) aspoň se nechám mile či nemile překvapit =))

Recenze

27. ledna 2012 v 22:53 | Yukiko-chan |  Full metal panic-Recenze
Hluboko pod mořskou hladinou brázdí oceány supermoderní ponorka Tuatha de Danaan, s jejíž pomocí členové tajné organizace Mithril bojují proti světovému terorismu za lepší příští. Předmětem zájmu všech zúčastněných stran jsou přitom střípky informací o pokročilých technologiích, zaseté v genech jedinců známých jako "Whispered"...

ObrazekA Chidori Kaname ke své smůle mezi tyto jedince patří. Což znamená, že její do té doby poklidný středoškolský život bude zpřevracen naruby a místo stříbrného větru romantiky, o kterém sní, se jí dostane únosů, výbuchů, mohutných robotů a střelby ze zbraní většiny myslitelných kalibrů. Před tím vším by ji měl ochránit nový spolužák a zároveň seržant Mithrilu Sagara Sósuke - což ovšem Chidori příliš na radosti nepřidá, vezmeme-li v potaz ověřený fakt, že jediná věc horší než militantní nadšenec je militatní nadšenec disponující střelnou zbraní. Přičemž seržant Sósuke patří do té později zmíněné kategorie téměř vždy, a to většinou několikanásobně.
Tak nevím, nevím, jestli tento hutný extrakt děje by potencionálního diváka série Full Metal Panic spíš zaujal, nebo odradil. Spojení mecha anime se středoškolskou komedií se může na první pohled zdát jako poněkud krkolomná kombinace, nicméně v kronikách žánru je zlatým písmem zapsáno hned několik titulů, ve kterých tuny oceli se školními uniformami ladí překvapivě dobře - za všechny jmenujme alespoň Gunbuster (Gunbuster: Aim For the Top) nebo Nadešiko Obrazek(Martian Successor Nadeshiko). Režisér Kóichi Chigara taky není žádný zelenáč: ostruhy si vydobyl při natáčení seriálu Gatekeepers a studio GONZO, které se pod FMP podepsalo, budou nejspíše znát fanoušci Hellsingu a Last Exilu. Rozložení figur na pomyslné šachovnici se tedy zdálo slibovat zajímavou hru a diváci se měli na co těšit.
Bohužel, výsledný čtyřiadvacetidílný seriál byl pro mě spíše zklamáním, a to hned na několika frontách. Příběh, který se v prvních dvou třech epizodách slibně rozjíždí, si co nevidět začne škobrtat o vlastní nohy. Vcelku přímočarý děj, jež by se bez problému vmáčkl do čtyřdílného OAV, doplňuje 80% balastu, který je sice občas zábavný, ale někdy ani to ne. Naproti této dějové podvýživě se však divák nedočká vysvětlení téměř žádného z nadhozených tajemství. ObrazekNapříklad co jsou Whispered vůbec zač, nebo kde ke svým geneticky zakódovaným vědomostem přišli, autoři nevyzradí. Celkem oprávněně pak narůstá podezření, že celý humbuk kolem "černých technologií" je jen zoufalou gastritickou křečí scénáristy, který nebyl s to vymyslet věrohodnější důvod, proč pověřit šestnáctileté roztomile nesmělé nemehlo velením dvousetmetrové ponorky naládované až po okraj střelami typu Tomahawk.
Druhým direktem na divákův solar plexus je pak technické zpracování. Pokud je pravda, že počítače zásadně snížily výrobní cenu anime, pak Full Metal Panic mohl být klidně ufinancován z peněz, které nepřevyšují měsíční rozpočet většího psího útulku. Zejména epizody kolem obligátní okurkové sezóny zhruba v polovině seriálu připomínají spíše svižné promítání diapozitivů než seriózní animaci. Pokud však přestojíte i tohle, máte už nejhorší za sebou a můžete se těšit z toho dobrého, co FMP nabízí - protože přes všechno výše řečené se v něm přece jen dají nalézt věci hodné pozornosti.
ObrazekVyzdvihnout zaslouží zejména návrh postav: Osamu Horiuchi (pracoval mj. i na character designech pro Last Exile) odvedl skutečně vynikající práci a domnívám se, že právě on má lví podíl na úspěchu, který i přes zmíněné nedostatky tento seriál slaví. Svérázné povahy hlavních hrdinů pak nezaostávají za jejich výtvarným ztvárněním a po naprostou většinu času, který stráví na obrazovce, jsou jejich stálé konfrontace a slovní přestřelky zábavné a mají švih. To se už nicméně netýká ostatních členů ansámblu: Jakmile se ke slovu dostane někdo mimo vedoucí pětici - hlavního padoucha nevyjímaje - je třeba se připravit na mírně prkennou a šablonovitě odhadnutelnou performanci, která se sice dá přetrpět, ale rozpačitému dojmu ze seriálu rozhodně nepřilepší.
Ano, nadešel čas, abych se přiznal: Doufal jsem, že ve FMP naleznu nové Nadešiko. Nestalo se tak. Full Metal Panic zůstává nevýraznou pokroutkou, jejíž originální balení nestačí vyvážit celkově mdlou chu?. Inu, nezbývá než doufat že druhá, právě vysílaná série FMP: Fumoffuse z nedostatků svého staršího sourozence poučí a bude schopna pokračovat tam, kde jejímu předchůdci došel dech. Troufám si totiž tvrdit, že potenciál k tomu rozhodně má.

Recenze - Elfen Lied

27. ledna 2012 v 22:49 | Yukiko-chan |  Elfed lied - Recenze
Diclonius - nový poddruh lidí, který je má nahradit. Lidstvo se samozřejmě nemíní jen tak vzdá, a vzniká ústav, kde se začíná ono "onemocnění" zkoumat a kde jsou eliminováni přebyteční dicloniové. Dicloniuse podle jednoho určitě poznáte - mají totiž růžky připomínající ouška. To ale není vše.Jejich schopností je pomocí myšlenek vyvolávat neviditelné ruce, takzvané vektory, pomocí kterých jsou schopni vás rozsekat na několik kousků.
Každý Diclonius má jiný počet vektorů a jinou vzdálenost, kam dosáhnou. Kromě toho je schopen vkládat svou DNA do lidí a ta se pak přenáší na jejich potomky.
Lucy utekla z výzkumného zařízení.
Ránou do hlavy se probudí její druhé já, milá a hodná a až děsivě roztomilá Nyu. Tu na pláži objeví chlapec jménem Kouta společně se svou sestřenicí Yukou a vezmou Lucy s sebou.
Potom je k dopadení Lucy vyslán další Diclonius. A tím je Nana, jejíž dosah vektorů je větší než ten Lucy, ale ani tak není schopná Lucy porazit.Hlava celého ústavu nakonec nařídí zabití Nany, která v boji s Lucy přišla o ruce i nohy.
To se všek nelíbí hlavnímu vědci zabívající se tou "nemocí" Kuramovi, který k Naně přilnul jako ke své dceři.
Pomůže jí utéct, aby nebyla zabita.
Nana se nakonec dostane do domu, kde bydlí i Lucy, Kouta, Yuka a Mayu, při pohledu na Lucy (resp. na její milé a roztomilé druhé já) ji napadne, ale za tu zlou je v tu chvíli sama Nana.
Nakonec Kouta svolí, aby u nich mohla zůstat. A jak sama Nana zjistí, Lucy mají všichni rádi.
Když už se nalezení a odvlečení Lucy zdá pro vědce nemožné, rozhodnou se pro velmi nebezpečnou věc.
Rozhodnou se použít nejsilnějšího a nejobávanějšího Dicloniuse, který je horší než Lucy.
Neříkají jí jménem, jen číslem. A to 35.
Je to Diclonius, který má nejdelší dosah vektorů a také největší počet vektorů. Zatímco většina Dicloniů má 2 páry (takže celkem 4 vektory) ona jako jediná jich má 36.
Jak se později ukáže, když se narodila, byli jí do těla voperovány výbušniny, aby si zajistily její poslušnost.
A také jak se ukáže ještě později tento Diclonius nesoucí jméno Mariko je opravdovou dcerou vědce Kuramy.

Recenze Devil May Cry

27. ledna 2012 v 22:44 | Yukiko-chan |  Devil May Cry - Recenze a postavy
Devil May Cry デビル メイ クライ
žánr: akční
autor: anime vzniklo ze stejnojmenné hry
12 epizod
online na: anilinkz - s ang. titulky
animecrazy - s ang. titulky
This party´s gettin´ crazy! Let´s rock!
Ehm.. Tak to bylo z trochu jiného soudku. Ono totiž anime Devil May Cry pochází ze stejnojmenné hry, Devil May Cry 3. Anime se dějově odehrává pár let po hře.
Hlavním hrdinou je Dante, polodémon. Je synem legendárního démona Spardy, který oddělil svět
démonů od světa lidí a stal se známou legendou. Ale to je dávno. Lidé si dnes vlastně skoro nepřipouštějí, že nějaký démonní svět je. A až na občasné útoky zbloudilých obludek je fakt celkem pohoda.
Myslíte, že Dante je nějaký udatný rytíř v démonní zbroji, co chrání nevinné holky před démony? Prdlajs! Dante vůbec nejde ve stopách svého otce. Je línej, žere jenom pizzu a jahodové poháry a peníze neřeší (velká podobnost s Gintokim z Gintamy). Jo a vraždí démony na zakázku.
Dante jednoho dne dostane úkol hlídat malou osiřelou dědičku velkého mnění, Patty. Jenže nakonec se zjistí, že Patty byla jen návnada a ve skutčnosti dědí kulový. Takže zůstane u Danteho.
A tak Dante kosí démony, my postupně zjišťujeme jeho minulost (kterou v anime dost zkrouhli) a oslintáváme ty jeho luxusní... zbraně. Ne, vážně! Jeho megální meč Rebellion bych chtěla domů a
zbraně Ebony a Ivory, se kterými má Dante nacvičený pokřik Jackpot! taky..
Nakonec se ukáže hlavní záporák a veliká bitka může započít.
Existuje i (asi 3 volumová) manga. Četla jsem kus, ale ještě není dokončená. Má takovou hodně zvláštní kresbu a to je na ní to zajímavé. Ovšem dost se liší dějem od anime.
No, spíš než anime je luxusní ta hra, ale to je fuk. Kdo má dobrou grafickou kartu, může si jí stáhnout a uvidí sám. Kdo hru DMC 3 zná, ví, že anime je dost odfláklý. Dante má ve skutečnosti dvojče Vergila, strašnýho sviňáka s děsně pěkným pláštěm. A o něm není v anime ani zmínka.
Ale! Kdo hru nezná, tomu bude tohle anime připadat suprový. A navíc je Dante pěknej bish se Sephirothovo hlasem :3


Nalezla jsem na blogu: http://benizakura.blog.cz

Chobits díly

27. ledna 2012 v 22:39 | Yukiko-chan |  Chobits-Video,Díly,Hudba
 1. http://rutube.ru/tracks/4011510.html
 2. http://rutube.ru/tracks/4011528.html
 3. http://rutube.ru/tracks/4011536.html
 4. http://rutube.ru/tracks/4011560.html
 5. http://rutube.ru/tracks/4011580.html
 6. http://rutube.ru/tracks/4011599.html
 7. http://rutube.ru/tracks/4011627.html
 8. http://rutube.ru/tracks/4011642.html
 9. http://rutube.ru/tracks/4011654.html
 10. http://rutube.ru/tracks/4011664.html
 11. http://rutube.ru/tracks/4011721.html
 12. http://rutube.ru/tracks/4011730.html
 13. http://rutube.ru/tracks/4011746.html
 14. http://rutube.ru/tracks/4011758.html
 15. http://rutube.ru/tracks/4011777.html
 16. http://rutube.ru/tracks/4011792.html
 17. http://rutube.ru/tracks/4011814.html
 18. http://rutube.ru/tracks/4011829.html
 19. http://rutube.ru/tracks/4011855.html
 20. http://rutube.ru/tracks/4011872.html
 21. http://rutube.ru/tracks/4014949.html
 22. http://rutube.ru/tracks/4014979.html
 23. http://rutube.ru/tracks/4015371.html
 24. http://rutube.ru/tracks/4015350.html

Výhradní právo má a vlastníkem je ANIMETYM!!!!!

ANIMETYM